Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Новини

Здоров’я – це запорука успіху
Активне спортивне життя – шлях до щасливого майбутнього.
Сьогодні у нашому закладі ми відзначаємо День здоров'я – це день розваг, ігор, відпочинку. Його призначення – сприяти оздоровленню дітей, формуванню потреби у щоденних заняттях фізичними вправами, оптимізації рухової підготовленості дітей дошкільного віку.
Добре розуміють вагу здорового способу життя вихователі та вихованці ЗДО «Ластівка», котрі щодня загартовують здоров’я– виконують фізичні вправи.
Метою спортивних розваг є виховання в них оптимістичного світовідчуття, психологічної готовності до активної оздоровчої діяльності та любові до спорту, також вчити дітей дотримуватись здорового способу життя, правильно використовувати свою енергію впродовж дня.
«День здоров’я» приніс масу позитивних та корисних вражень вихованцям нашого садка, а головне зумовив любити активний спосіб життя і утвердив захоплення спортом.

20 березня – Всесвітній день Землі! Свято запроваджене з ініціативи Організації Об'єднаних Націй. Дату обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.
Цей Міжнародний День покликаний не стільки покращувати екологію у світі, скільки звертати увагу людини на проблеми, які вона створює своєю діяльністю.
Всесвітній день Землі - ця подія об`єднує людей планети заради охорони середовища і не могла залишитись без уваги в ЗДО "Ластівка".
В цей день в нашому садочку проводились інтегровані заняття, бесіди, спостереження та екологічні експерименти, метою яких було уточнення знань дітей про Землю, про значення її для всього живого та неживого в довкіллі, яка користь від праці людини на землі, і яка шкода від людської недбалості, формувати впевненість в особистій відповідальності кожного за стан природного середовища, виховувати відповідальне ставлення до об`єктів природи. Вихованці садочка дали обіцянку любити і берегти цей світ.

10 березня в Україні відзначається - День Державного Гімну.
Державний гімн звучить на офіційних урядових заходах і церемоніях, а також на спортивних змаганнях та інших публічних зборах. Діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, захисники співають державний гімн на передовій. Саме так сьогодні звучить душа українського народу, що бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації. День Державного гімну – важливий день для українців, оскільки він символізує єдність, силу та стійкість країни. День Державного Гімну – це нагадування про важливість національної ідентичності та єдності, а також свято унікальної культури та традицій України.
Наш колектив ЗДО «Ластівка» разом зі старшими вихованцями відмітив свято, заспівавши разом Гімн України, під час якого діти та дорослі стояли струнко, тримаючи руку на серці. а з дітками молодших груп вихователі вчили український Державний Гімн, в кожній групі проводилися тематичні заняття на дану тему.

9 березня 2024 року Україна відзначила 210 років від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка.
Сьогодні у нашому закладі проводились заходи, метою яких було: глибше ознайомити дітей із життям та творчістю українського народного поета Т. Г. Шевченка та показати, як він оспівує красу рідного краю, любов до України; виховувати шанобливе ставлення до творчості відомого поета.
В усіх вікових групах провели тематичні заняття по ознайомленню із творчістю та життям Т.Г. Шевченка, тематичні бесіди, читання, обговорення та вивчення з дітьми віршів Т.Г. Шевченка.
Величне слово видатного сина українського народу Тараса Шевченка ніколи не згасне, а буде жити у віках і передаватись з покоління в покоління для наших нащадків.

Березень — перший місяць весни. В березні народжується все прекрасне. З приходом весни оживають луки, ліси, поля, заквітчується земля. Щороку, коли сонце виходить на весняну орбіту, від подиху теплих вітрів зацвітають проліски, ми відзначаємо свято весни, надії та любові.
З 4 по 6 березня у нашому закладі відбулося “Свято Весни”. Наші вихованці дивували своїми дзвінкими й радісними голосочками, майстерністю в танцях, декламуванням віршів та неперевершеним дитячим артистизмом, грою на музичних інструментах. На святі звучали пісні та вірші про весну. Це було дуже мило, ніжно та емоційно. Святковий ранок приніс у наш заклад красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

25 лютого 2024 року виповнилося 153 років від дня народження Лесі Українки - видатної української письменниці та громадської діячки, однієї із центральних постатей національної культури. Леся Українка –окраса й гордість української нації, одна з найяскравіших постатей української літератури.
Сьогодні вихователями нашого закладу в кожній віковій групі були проведені тематичні заняття до дня народження Лесі Українки. Дітей ознайомили з життям та творчістю Лесі Українки. Вихованці розглядали портрет письменниці, читали оповідання "Біда навчить", " Три метелика", аплікували та малювали за її віршами "Вишеньки-черешеньки", "На зеленому горбочку", слухали колискові, які покладені на слова поетеси. В кожній групі дитячого садка були оформленні тематичні куточки.

21 лютого дошкільна родина ЗДО «Ластівка» відзначає Міжнародний день рідної мови. Рідне слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі пам'ять усього народу, оберігає й передає духовні скарби з поколінь у покоління.
У кожній віковій групі вихователі забезпечили змістовну, цікаву діяльність, з метою показати значимість рідної мови, пошану до неї збоку поетів, письменників, художників, музикантів, провели заходи шанування української мови. Сьогодні і діти, і дорослі мали можливість ще раз доторкнутися до краси рідної мови, удосконалити свої знання та навички з українського мовлення, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.
Незабутньо і цікаво пройшов Міжнародний День рідної мови в нашому садочку.

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб Незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців.
В закладі дошкільної освіти "Ластівка" діти закріпили знання про Тризуб, як символ прагнення нашого народу до волі, незалежності та процвітання.
Вихованці груп Ласунчик, Сонечко, Соняшник, Ромашка, Вишенька, Калинка створювали поробки у різних техніках із зображенням українського герба і дізнавалися про факти та легенди, пов'язані з головним державним символом України.
Будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!

Сьогодні, 16 лютого, в Україні відзначають День Єднання. Таке свято на офіційному рівні запровадив український президент Володимир Зеленський на тлі повідомлень про можливе вторгнення РФ саме цього дня.
З нагоди відзначення Дня Єдності в нашому закладі було проведено ряд заходів. Вихователі кожної групи з метою виховання патріотизму та поваги до державної атрибутики, історії України провели з дітьми цікаві та змістовні заняття: «Державні символи України», «Я громадянин України», «Ми живемо на Україні», розглядали державну символіку у народознавчому куточку; переглянули мультиплікаційний фільм «Твоя Україна»; малювали «Прапор та Герб України»; аплікували «Український герб»; створювали «коло єднання».
Дошкільники, свідомі громадяни нашої держави з гордістю виконали гімн України.
У дитячих серцях ще більше проявилася любов до неньки-України, діти відчули себе справжніми патріотами своєї незалежної, єдиної держави.
Дошкільнята показали, що всі вони – діти однієї великої України і бажають жити в мирі та злагоді. Адже наша країна єдина для всіх, велична Україна.
Було цікаво і пізнавально.
З Днем Єднання, Україно!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року в Києві.
В нашому садочку сьогодні також відзначили День Соборності України. На честь святкування Дня Соборності та Свободи України у всіх вікових групах з дітьми були проведені бесіди на тему: “Моя Україна – у серці єдина”, що мали на меті виховувати у дошкільників почуття єдності та розуміння того, що разом ми здатні подолати всі труднощі.
Для дітей середнього та старшого дошкільного віку проведені заняття «Україна єдина», під час яких діти ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна», закріпили знання про символи рідної держави. А під час занять із зображувальної діяльності створили власні сюжети на тему «У серці кожної дитини живе любов до України». Діти з великим задоволенням малювали державні та народні символи України. Вихователі розповіли малятам про історію виникнення свята Соборності, пригадали національні пам'ятки України, пограли в українські народні ігри, згадали українські мелодії на музичних інструментах.
Молодші дошкільники слухали твори про Україну, грали у настільні ігри, народні «Моя родина – рідна Україна», «Ми маленькі Українці».

Сьогодні 10 січня 2024 року до нашого садочка завітали гості: фахівець ДСНС – Андрієнко Валерія Олександрівна та працівник поліції –
Івасенко Людмила Леонідівна.
Валерія Олександрівна розповіла дітлахам основні правила пожежної безпеки в побуті, адже пустощі з вогнем, сірниками, запальничками та легкозаймистими речовинами можуть призвести до пожежі. Пригадали сьогодні й інші життєво важливі правила щодо дій в умовах небезпек воєнного часу. Працівник ДСНС особливу увагу звернула на правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів та зазначила, що ні в якому разі не можна їх торкатися, піднімати та гратися з ними. У разі виявлення таких предметів негайно треба повідомити дорослих та зателефонувати за номером 101.
Людмила Леонідівна нагадала дітям правила поведінки на дорозі, про основні дорожні знаки та правила переходу вулиць. Поліцейська, зокрема, розповіла дітям про важливість бути помітними у темряві та роздала присутнім світловідбиваючи наліпки «Smile».
Аби заняття з основ безпеки для малечі були максимально корисними та насиченими, гості подарували закладу навчальні та методичні матеріали від Дитячого фонду ООН (UNICEF).

В нашому садочку з 20 по 22 грудня проходили новорічні ранки.
Новорічні ранки у кожному дитячому садку — чарівне свято, на яке з нетерпінням чекають діти й дорослі, бо знову починають вірити в казку, сподіватися на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадувати бажання.
Новорічне свято для дітей – це неймовірна подорож у світ нестримних веселощів та пригод. Тож, до підбору відповідного костюму на свято кожен підходив виважено, намагаючись найкраще продемонструвати вибраного ним казкового героя, а їх було вдосталь: лисички, зайчики, сніжинки, гномики, снігові королеви, принци, ялинки, червоні шапочки…
На святі лунали пісні та вірші. Діти водили хороводи й грали в різні ігри. Також на свято завітали і казкові герої. Зрештою, новорічні ранки перетворилися на справжню казку, у якій взяли участь як діти, так і дорослі.
Новорічна ялинка принесла всім дошкільнятам чудові сюрпризи, на які вони з нетерпінням чекали. Діти з радістю їх приймали та одразу ж починали роздивлятися різнокольорові коробки з солодощами, які їм щойно подарували. А завершалося кожне свято під спалахи фотокамер. Дорослі поспішали сфотографувати дітлахів у таких чудових новорічних костюмах біля ялинки. Тож, свята, напевне, запам’ятаються і малюкам, і дорослим.

25 грудня 2023 о 10:08 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з’явилося 2019 року, покликане об’єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини. Хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність.
Педагоги нашого дошкільного закладу в цей день створили всі необхідні умови для ознайомлення дошкільнят з національними символами, збереження та відродження українських традицій, формування уявлень у дітей усвідомлення близькості народних традицій до сучасного життя, виховання почуття гордості, поваги та інтересу до українських традицій.
***
ХУСТИНА ДЛЯ ЖІНКИ ЗАВЖДИ АКТУАЛЬНА
Одягнеш хустину і ти – справжня жінка,
Бо ти з України і ти – українка.
А наша хустина – жіноча прикраса
Із роду до роду, не втрачена часом.
Це витвір людини, це символ народу,
І хустка жіноча не вийде із моди.
З чим можем зрівняти квітчасту хустину?
Хіба є щось краще її на на заміну?
У ній і традиції, в ній і культура,
Хустки є для свята і є для зажури,
Хустина, як пісня, легка і крилата,
Як мамина ласка, як батьківська хата.
В ній осінь чарівна, в ній лагідне літо,
В нім квіти найкращі в своїм розмаїтті,
Хустина, як вітер приємний, весняний,
І тепла та ніжна, як руки у мами.
У нас вишиванки, хустина, калина
Це символи й гордість, краса України.
У них вкарбувалась любов до Вітчизни
З появи на світ… і до самої тризни…
Це символ прихильності, символ прощання,
Це символ скорботи і вічне кохання.
Хустки українські – найкращі у світі,
Тож як же ми можемо їх не любити.
І мода на хустку у нас не зникає,
Її кожна жінка на себе вдягає.
В сучасному стилі і гарно й звабливо
Завжди неповторно і дуже красиво.
Хтось носить хустину у будні, хтось в свято,
Хтось скромну, просту. Ну, а хтось і багату.
Хустина для жінки завжди актуальна,
А жінка в ній мила, приваблива, гарна.
І магію вічності хустка тримає,
І, як оберіг, від біди захищає.
Садок в ній чарівний і листя, і квіти,
І жінка в хустині прекрасна, як літо.
І знайте дівчата, в хустині – жіночість,
Чаруйте коханих, хай бачать їх очі,
Що ви їхні панни, таких більш немає,
Як в нас, в Україні, чарівних і гарних.

8 грудня 2023 о 08:48 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Зима дуже багата на свята, і відкриває календар одне із найулюбленіших свят для малюків – День Святого Миколая. Святий Миколай першим приходить до нас – зі святом милосердя та добра, як же приємно дарувати, турбуватися про всіх, кого любиш. Діти шалено люблять зимові свята. Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу чарівності, радості і веселощів. Кожна дитина сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. Але не тільки діти радіють цьому святу – кожен із нас вірить в здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю.
Малюки завжди з нетерпінням очікують на це свято. Адже саме в цей час на кришталевих санях їде до нас з неба Святий Миколай. Він не оминає жодної хатини, де живе дитина. Слухняним дітям він кладе під подушку солодощі, яблука, книжки, а нечемним, щоб нагадати як треба поводитися, – навіть різки.
Для багатьох людей дуже важливо вірити в дива, бо це дарує надію. Це свято – прекрасний привід впустити в свій будинок казку і насолоджуватися нею разом з дітьми, а вони вміють це робити краще за всіх.
Така казка завітала і в наш садочок. Всі вихованці дитячого садочка з великим хвилюванням очікували на свято Миколая. І ось настав цей довгожданий момент.У святково прибраній залі із прикрашеною новорічною ялинкою вони із задоволенням переглянули святкову програму. Як завжди, музичний керівник Чубенко О.О. розробила оригінальний сценарій свята. Дошкільнята показали цікаве дійство: співали про зиму і Святого Миколая, грали у музичні ігри, розповідали вірші, водили хороводи. Діти у віршах та піснях попрохали у Святого Миколая здоров’я для тата і мами, собі подаруночків та щасливої долі для всієї родини.
До дітлахів на свято завітали гості – вихованці вокального та театрального гуртків Березанського ЦДЮТ «Надія», які створили справжнє свято дитинства й щедрості, доброти й милосердя, дякуємо Ксенії Галь та Олені Волошиній (керівникам гуртків) за підготовку чудових номерів.
Результатом такого заходу став веселий сміх, радісні дитячі очі, атмосфера доброти і любові.

7 грудня 2023 о 10:07 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Відповідь – НІ:
Якщо ви будете кричати на дитину або змушувати щось робити, караючи її, вона почне розчаровуватися у вас і, можливо, в неї з'явиться відчуття образи та гніву.
Краще знайти альтернативу покаранням: дійсно ефективні – це ті, які дають дитині змогу вчитись на своїх помилках і розвиватися здоровим шляхом.
Як замінити покарання?
Бесіда – одна з найкращих альтернатив покарання: поговоріть з дитиною і покажіть, що ви зацікавлені тим, чим вона хоче поділитися з вами. У такий спосіб дитина почуватиметься впевнено і буде готова говорити з вами про те, що відбувається.
Дії та наслідки: дайте дитині зрозуміти, що її дії мають наслідки. Поясніть, як ці наслідки можуть вплинути на людей навколо неї. Говоріть чітко та прямо, але без агресії.
Вибачення: попросіть дитину вибачитись, але в жодному разі не примушуйте. Дайте їй час подумати про свої дії та про те, як це може вплинути на почуття інших людей. Коли дитина заспокоїться, поговоріть з нею про те, що сталося, і попросіть подумати про інших людей, яких це могло образити. Коли дитина зрозуміє ситуацію, вона перепросить самостійно.
Наслідки за погану поведінку: запропонуйте дитині варіанти, щоб вона вибрала, які будуть наслідки за погану поведінку. Дайте їй подумати і вирішити, який варіант їй найбільше подобається. Наслідки, з якими стикнеться дитина у відповідь на погану поведінку, мають бути проговорені наперед. Не змінюйте їх без обговорення з дитиною і не залякуйте її цими негативними наслідками.
Дитина має чітко розуміти, з чим саме їй потрібно буде стикнутись: батьки, які тільки говорять про наслідки, але не втілюють їх, чи змушують дитину «випрошувати» це, шкодять формуванню в дитини розуміння причинно-наслідкового зв'язку між її діями і неприємностями, з якими вона матиме справу опісля.

1 грудня 2023 о 09:57 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Скарлатина – це гостра інфекція, що уражає переважно ротоглотку та характеризується сильною інтоксикацією і специфічним висипом. Збудником цього захворювання є стрептокок групи А, який може поширюватись між дітьми контактним та повітряно-крапельним шляхом.
7 симптомів скарлатини
Скарлатина у дитини проявляється певними симптомами:
1. червоний висип по тілу злегка нагадує сонячний опік, шорсткий на дотик, як наждачний папір. Висип починається зазвичай з обличчя і шиї, потім переходить на тулуб і кінцівки. При натисканні на нього шкіра блідне. Приблизно через 6-7 днів висип проходить, і на 7-14 день на кінчиках пальців рук і ніг починається характерне лущення великими пластинками. По тілу лущення дрібне.
2. наявність червоних смуг на тілі: складки шкіри навколо паху, пахв, ліктів, колін і шиї зазвичай стають яскраво-червоними, ніж основний висип. Тобто висип ніби згущується в області природних складок тіла.
3. ще одним симптомом скарлатини є яскраво-червоні щоки і блідий носогубний трикутник;
4. язик обкладений білим нальотом спочатку, потім починає очищатися і проявляються характерні сосочки – «малиновий язик». Це відбувається через вплив токсину бактерії. Зовнішні прояви скарлатини тривають приблизно тиждень, потім стихають.
5. лихоманка: температура близько 38,5 ° С або вища, часто супроводжується ознобом;
6. ангіна – сильний біль у горлі, жовті або білі нальоти на мигдалинах, труднощі під час ковтання і збільшення лімфовузлів.
7. блювання, біль у животі, головний біль.
Скарлатину обов’язково потрібно лікувати! Не можна займатися самолікуванням!
Кілька фактів про скарлатину:
• Бактерія-збудник «живе» у деяких людей у порожнині носа і глотки;
• Частіше хворіють діти віком 1-9 років;
• Пік захворюваності припадає на зиму і весну;
• Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом під час кашлю-чхання і використання загального посуду;
• Можна також заразитися від здорового носія бактерії або людини, яка нещодавно перенесла скарлатину;
• Дуже рідко можна заразитися скарлатиною від хворого шкірною формою стрептококової інфекції;
• Інкубаційний період зазвичай 2-4 дні (від інфікування до появи перших симптомів хвороби);
• Більша небезпека зараження скарлатиною при тісному контакті, наприклад, в дитячому колективі або сім’ї;
• До появи антибіотиків скарлатина була смертельно небезпечною, але в наш час її потрібно обов’язково лікувати, інакше зростає ризик ускладнень на серце і нирки.
Профілактика скарлатини
Привчайте дитину:
1. Дотримуватися особистої гігієни.
2. Не використовувати чужий посуд.
3. Не давати пити зі своєї пляшки або відкушувати їжу.
4. Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання.
Організація та проведення протиепідемічних заходів при виявленій захворюваності на скарлатину в закладі освіти
Після ізоляції хворого забезпечити введення обмежувальних протиепідемічних заходів на групу, де виявлений хворий, терміном 7 днів, протягом цього періоду не допускати:
– прийому до групи нових осіб та відсутніх більше 7 днів (дітей чи персоналу) після перенесеного захворювання на скарлатину
– проведення масових загальних заходів і зборів, відвідування спортивної та музичної зали та ін.;
– відсутніх з невідомих причин контактних осіб до відвідування закладу без наявності довідки від педіатра
Забезпечити:
– щоденний огляд контактних дітей і дорослих, опитування, термометрію;
– ведення листка медичного спостереження з зазначенням результатів термометрії, даних огляду шкіряних покривів, слизових оболонок, зіву;
– вологе прибирання приміщень закладу силами технічного персоналу з застосуванням миючих засобів, провітрювання приміщень, – проведення санітарно-освітньої роботи серед батьків, дітей та обслуговуючого персоналу закладу з профілактики скарлатини;
– допуск перехворілих в колектив після клінічного одужання при наявності довідки від дільничного лікаря не раніше 22 дня з дня захворювання або через 12 днів після клінічного видужання.

21 листопада 2023 о 13:46 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Звертайтеся по допомогу до перевірених
Номери телефонів в Україні
Лінія Національної психологічної асоціації
*(10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
0 800 100 102
Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
0 800 33 20 29
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
0 800 210 160
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»
0 800 500 335( з мобільного або стаціонарного)
або 116 123 (з мобільного)
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
0 800 500 335
Урядова «гаряча лінія»
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
1545
Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
1547
Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine
(цілодобово)
7333
Лінія емоційної підтримки МОМ
(з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
0 800 211 444
Гаряча лінія Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та їх сімей ГО “Громадський рух “Жіноча сила України”
(з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
0 800 332 720
Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна»
(з мобільного або стаціонарного)
або 116111 (з мобільного)
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
800 500 225
Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДУ»
(цілодобово, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримка
для людей які живуть з ВІЛ та їх близького оточення)
0 800 500 451
Загальнонаціональна гаряча лінія з питань туберкульозу БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДУ»
(08:00 - 18:00, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримка
для людей, які хворіють на туберкульоз та їх близького оточення)
0800 503 080
Лінія психологічної підтримки для чоловіків, що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення»
(сервіс психологічної підтримки, де чоловіки можуть отримати фахову психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, цілодобово)
2345*
(Vodafone та Lifecell)
Номери телефонів за кордоном
*Усі дзвінки з локальних номерів у різних країнах — безкоштовні
Австрія+43 800 017 967
Бельгія+32 800 11 728
Болгарія+359 800 46 160
Великобританія+44 808 164 2432
Данія+45 80 82 08 61
Естонія+372 8000 044 624
Ірландія+353 1800 817 519
Іспанія+34 900 861 441
Італія+39 800 939 092
Латвія+371 80 005 945
Литва+370 800 00 414
Німеччина+49 800 000 26 00
Польща+48 800 088 141
Португалія+351 800 780 756
Румунія+40 800 400 597
Словаччина+421 800 182 399
Угорщина+36 68 098 1580
Франція+33 805 080 466
Швеція+46 20 160 46 46
Чехія+420 800 012 058

16 листопада 2023 о 12:42 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Як допомогти дитині:
Під час війни діти часто переживають стрес. Не у всіх із них
розвинеться психологічна травма, але кожна дитина потребує
підтримки. Головну роль у цьому відіграють батьки. Існують
базові правила, як підтримати дитину у стресовій ситуації, щоб
стабілізувати її стан.
Дотримання режиму дня:
Прокидатися щоранку в один і той самий час, гратися в ігри з
рідними та друзями, робити уроки, готувати обід, розмовляти
після вечері в родинному колі, обійматися та співати — нама-
гайтеся повернути те, що ви робили до війни, адже це допома-
гає дитині почуватися спокійніше і впевненіше. Якщо зараз ви
не можете повернутися до свого звичного режиму дня, ство-
ріть нові ритуали — головне, щоб одні й ті самі дії повторюва-
лися щодня в той самий час.
Обговорення тривожних подій:
Такі розмови є дуже корисними для емоційної розрядки. Після
перебування в укритті, сигналів тривоги, звуків вибухів чи епі-
зоду бойових дій проводьте невеликі сімейні бесіди. Такі роз-
мови слід починати зі слів про те, що загроза минула («зараз ми
в безпеці»). Скажіть, що це було важко, але дитина впоралася,
і ви, батьки чи близькі дорослі (опікуни), пишаєтеся її силою.
Підкресліть: те, що дитина подолала складнощі, допомогло й
батькам. У проживанні критичних ситуацій через їхнє прогово-
рювання важливо робити акцент не лише на почуттях та емо-
ціях, а й на діях, які допомогли впоратися дитині й вашій родині.
Щоб уникнути стану «фрагментації пам’яті» (це коли ми пере-
стаємо пам’ятати послідовність дій під час травматичних подій),
потрібно переказувати події та дії членів родини в цей час.
Наприклад: «ми почули, що...», «ми пішли, було страшно, сумно,
ми зробили це...». Якщо дитина готова, можна заохочувати і її
переказувати події. При цьому важливо говорити, що «і мені,
і тобі було страшно (сумно, тривожно, ми сердилися), але ми
впоралися». Цей метод дозволяє дитині побачити, що її почут-
тя збігаються із почуттями дорослих, що вона не сама, а також
зняти емоційне напруження.
Створення нових ритуалів:
Якщо ви переїхали або втратили можливість робити те, що було
для вас із дитиною звичним, створіть нові ритуали. Це може
бути читання вголос, вечірні обійми, спільні ігри, співи тощо.
Спільні дії допоможуть дитині відчути єдність і силу сім’ї.
Щоденне спілкуванняна різні теми:
Спілкування потрібне кожному. Щоб дитина не почала ізо-
люватися, з нею треба говорити про речі, які стосуються її
життя: про прогулянки, книги, фільми, ігри. Попросити навчити
дорослих чогось, що в неї добре виходить. Це допоможе їй
відчути, що вам важливі її інтереси.
Підтримання емоційного зв’язку:
Особливо зараз для дитини важлива емоційна близькість із
батьками. Щоб зберігати її та зміцнювати, потрібно обіймати
дитину, говорити, що ви її любите, хвалити її (за сміливість, за
витримку, за вміння, які демонструє дитина), грати з нею, смі-
шити, розділяти з нею емоції. Наприклад, спитайте в дитини,
як саме вона відчуває, що мама й тато її люблять. Зазвичай
діти висловлюють найбільш прийнятний на цей момент варі-
ант. Якщо вона не відповідає, запропонуйте таку вправу-гру:
візьміть іграшку, скажіть, що іграшка засмучена, і запропонуй-
те дитині втішити її. Дивіться на дії дитини — саме таких дій від
вас потребує і вона.
Важливо пам’ятати, що діти, які пережили травматичний дос-
від, не завжди люблять обійматися й можуть уникати тілес-
них контактів. Тому слід запитувати дитину, чи можна її при-
горнути.
Розвиток почуття гумору:
Намагайтеся жартувати та усміхатися, викликати усмішку у
вашої дитини. Гумор має терапевтичну дію, підтримує та зці-
лює. При цьому слід пам’ятати, що підлітки реагують не на
сенс сказаного, а насамперед на його форму. Тому важливо,
щоб жарти не були образливими й дитина в них не відчувала
знецінювання.
Звернення до психолога:
Не зволікайте зі зверненням до спеціаліста за психологічною
допомогою, якщо дитина постійно пригнічена чи агресивна,
уникає активності, спілкування з однолітками, втратила апе-
тит і нормальний сон.

16 листопада 2023 о 12:29 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Осінь... Золота, пишна, щедра, багата. Такими словами називають її люди. Осінь — щедра господиня. Вона пригощає нас рум’яними яблуками з медовими грушами, гарбузовою кашею з квашеною капустою.
Осінь-чарівниця одягає ліс у золоті шати і застеляє землю яскравим кольоровим килимом.
Свято осені в дитячому садку — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка.
Весело, цікаво та неперевершено пройшли осінні свята в нашому закладі. На один день садочок поринув у чудову осінню казку. Різноманіття барв, веселощів та справжньої дитячої радості втілилися в чудові та цікаві святкові ранки.
Вихованці отримали неабияке задоволення від приходу осені-чарівниці. Адже вона подарувала малятам безліч позитивних емоцій, гарний настрій, який відчувався в запальних таночках, цікавих іграх.
Репертуар свят по справжньому був феєричним, сповненим яскравими барвами і дивовижними персонажами казки. На кожному святі, в кожній групі панувала особлива атмосфера тепла і затишку.
Осінь звичайно прийшла до дітлахів з осінніми подарунками: запашні яблука та смачний пиріг частували дітлахи.
Лісові звірята, руді білочки, непосидючі грибочки, герої казки та найменші осінні красуні та красені отримали безліч позитивних емоцій та драйвового настрою.
Дякуємо нашим педагогам, які створили це свято, музичному керівнику, та звичайно ж батькам, які стали активними учасниками перевтілення малюків у казкових персонажів.

31 жовтня 2023 о 11:11 | Кісілюк П. А. | немає коментарів

Діти – це радість життя.
З появою дитини в сім’ї, з’являється одночасно щонайменше два педагоги – наставники дитини, їхні батьки, які ведуть своє маля в широкий світ пізнання.
Зовсім іншим відкривається світ, коли 3-річна дитина потрапляє в середовище, відмінне від домашнього, колектив ровесників, під опіку дорослих, але не батьків.
Завдання дитячих садочків- створити комфортні, безпечні умови перебування для дітей, щоб якомога швидше і легше пройшла адаптація.
В цей час ігри з іграшками, які сподобались і чекають щодень малюків є місточком до спілкування з однолітками і дорослими, першими кроками до пізнання незвіданого. Група «Ласунчик» ( вихователь Нейфельд Л.М.)
«Я – і моя іграшка»
В віці 4 - 4,5 років діти переважно проводять час в парах і невеликих підгрупах. Вони вже добросовісно відносяться один до одного, використовують свої знання і вміння , вони більше рухаються, пізнаючи при цьому нове: простір, величину, форму, вчаться узгоджувати свої рухи з іншими і діяти за правилами. Групи «Сонечко» (вихователь Козоріз С.О) Сонечко і ми, його промінці, група «Калинка» (вихователь Левченко А.Ю.) драматизація казки – одне із улюблених занять.
У дітей старшого дошкільного віку вже формується готовність до навчання в школі. Цьому допомагають віртуальні подорожі в Країну знань група «Вишенька» (вихователь Нестреляй В.Б.).
На цьому етапі гра теж залишається провідним видом діяльності, але педагоги використовують саме гру, як інструмент навчання.. Тут теж все під простого до складнішого: від обігрування до роботи в зошитах і на картках групи «Вишенька» , «Соняшник».
От і граючись, ми зростали і навчались !

26 жовтня 2023 о 09:49 | Кісілюк П. А. | немає коментарів